+371 67114284

Jauno projektu attīstītāji samazina cenas

www.varianti.lv
Jauno projektu attīstītāji samazina cenas
21.04.2009

Saskaņā ar kompānijas BaltHaus datiem, ik mēnesi vidēji 10 jauno projektu attīstītāji oficiāli paziņo par cenu samazinājumu. Kopumā cenas jaunajos projektos kopš 2008. gada sākuma, kad šajā segmentā sākās kritums, ir samazinājušās par 40%. Kompānijas BaltHaus analītikas nodaļas vadītāja Ludmila Zommere skaidro, ka pircēji īpašuma cenu jautājumā izmanto principu „jau sasniegts”: apspriežot cenas, lai iegūtu vēlamo atlaidi, kā piemēri tiek sniegti vislētākie piedāvājumi tirgū. Šobrīd daudz konkurētspējīgākā pozīcijā atrodas tie projekti, kuros cena ar balto apdari ir robežās no 900 - 1000 EUR/kv.m., bet ar pilno apdari - no 1100 - 1200 EUR/kv.m.
Protams, ir arī tādi projekti, kuros cenu samazinājums nespēj sekot kopējams samazinājuma tempam, un iespēja atrast tiem pircēju ir līdzīga nullei. Kā skaidro Ludmila Zommere, tad viens no iemesliem, kas neļauj attīstītājam nolaist cenu līdz adekvātam līmenim, ir banka, kura finansējusi projektu. Noslēdzot kredīta līgumu, tajā tika norādīta cena, zemāk par kuru attīstītājs bez bankas atļaujas nedrīkst pārdot mājokļus.
Vēl kompānijas BaltHaus speciālisti atzīmē, ka šobrīd Rīgā astoņos no desmit projektiem, kuri ir tikuši nodoti ekspluatācijā pēc 2007. gada, ir pārdoti mazāk nekā 10% dzīvokļu vai arī vispār neviens. Kopējais brīvo dzīvokļu skaits jau pabeigtajos projektos sasniedz 4 tūkst. vienību.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.varianti.lv/sakums/news?selected_date=21.04.2009
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 3. stāvs, 2 istabas, 79.50m2
289300.00 EUR 3638.99 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Rūpniecības iela, 2. stāvs, 3 istabas, 95.00m2
1600.00 EUR 16.84 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Āgenskalnā
Raņķa dambis, 5. stāvs, 2 istabas, 58.70m2
1409.00 EUR 24 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu