Interesanti fakti par mājokli, kura celtniecībai finanses bijušas teju neierobežotas

Interesanti fakti par mājokli, kura celtniecībai finanses bijušas teju neierobežotas
Miljardierim, filantropam un "Microsoft" līdzdibinātājam Bilam Geitsam pieder vērienīga savrupmāja Medinā, Vašingtonā, iesaukta par "Xanadu 2.0". Lai gan miljardieris pēdējos gados izteikti aizraujas ar labdarību un pievērš uzmanību klimata pārmaiņu problēmu risināšanai, tas nemaina faktu, ka viņa īpašums ir izteikti ekskluzīvs un uzmanības vērts.
Jāatgādina, ka "Microsoft" līdzdibinātājs B. Geitss (Bill Gates) vēl pavisam nesen atkal bija kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē, liecināja "Bloomberg Billionaires Index". Taču šobrīd šī pozīcija atkal zaudēta.
B. Geitsa mājas celtniecībai zeme pie ūdens tika nopirkta 1988. gadā. Tā izmaksāja 2 miljonus ASV dolāru. Ēkas būvniecības izmaksas sasniedza 63 miljonus ASV dolāru. Īpašuma vērtība, pēc "King County public assessor's office" aplēsēm, pagājušā gadā sasniedza jau 127,48 miljonus ASV dolāru
Būves platība veido vairāk nekā 6100 kvadrātmetrus. To būvējusi 300 celtnieku brigāde, no kuriem 100 bijuši elektriķi. Publiskie dati liecina, ka ēkā ir septiņas guļamistabas un 18 sanmezgli. Kopā īpašumā izvietotas sešas virtuves.
“Līdz ar ēkas īpašnieka ciešo saistību ar tehnoloģijām, arī šī villa ir patiess tehnoloģiskais brīnums.”
Celtne ir aprīkota ar sensoriem. Mājā iebūvētās tehnoloģijas pēc svara atpazīst katru tās iemītnieku. Vadoties pēc personas atrašanās vietas būvē, attiecīgajās zonās tiek atskaņota tieši viņa iecienītā mūzika un noregulēta gaisa temperatūra atbilstoši indivīda vēlmēm. Viesu lokācija ēkā tiek noteikta ar īpaša apģērba palīdzību, kas tiek izsniegts apmeklētājiem. Šajā apģērbā iestrādāti īpaši čipi, ar kuru palīdzību arī ciemiņus ēkā var pavadīt viņu iecienītā mūzika un klimats. Šīs tehnoloģijas arī mūsdienās šķiet pārsteidzošas, taču pirms pāris desmitiem gadu tas bija kas absolūti revolucionārs.
Īpašumā ir plaša baseina ēka, kas ir pat divas reizes lielāka par viesiem paredzēto ēku. Rūpējoties par bērniem un jautrību, ēkas saimnieks ierīkojis arī speciālu telpu ar batutiem. Tajā ir sešus metrus augsti griesti.
Ēkas arhitektūra iekļaujas vidē, teritorijā ir daudz koku un augu, zaļo zonu. Šie faktori māju pasargā no tiešiem saulesstariem un telpu pārkaršanas, ļaujot klimata sistēmām darboties krietni efektīvāk. Labiekārtojums ir papildināts ar mākslīgu ūdens strautu.
Šī ēka ir kā interesants un iedvesmojošs piemērs tam, ar kādu vērienu izpaudies pasaulē bagātākais iedzīvotājs, kura finansiālās iespējas konkrētajā laika periodā bija teju neierobežotas. Uz vairākiem gadiem Bils Geitss bagātākā cilvēka titulu bija zaudējis. Pēc nesenajiem notikumiem, šī topa pirmo vietu Bilam Geitsam bija izdevies atgūt, kad "Microsoft" saņēma apjomīgu mākoņdatošanas pakalpojuma (cloud-computing) pasūtījumu no Pentagona 10 miljardu ASV dolāru apjomā, ziņo "Business Insider". Cīņā par šī pakalpojuma sniegšanu "Microsoft" sīvākais konkurents bija tieši "Amazon," kura vadītājs zaudēja turīgākās personas statusu, taču nu to ir atkal atguvis. Šī darījuma rezultātā "Microsoft" akciju vērtība piedzīvoja kāpumu, taču "Amazon"- kritumu.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/interesanti-fakti-par-majokli-kura-celtniecibai-finanses-bijusas-teju-neierobezotas-493493
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod komerctelpas Rīgā, Centrā

Pārdod komerctelpas Rīgā, Centrā
Ganību dambis, 1. stāvs, 1 istabas, 9000.00m2
4000000.00 EUR 444.44 EUR / m2

Pārdod māju Jūrmalā, Majoros

Pārdod māju Jūrmalā, Majoros
Lienes iela, 3 stāvi, 70 istabas, 5557.90m2
999000.00 EUR 179.74 EUR / m2

Pārdod māju Rīgā, Vecrīgā

Pārdod māju Rīgā, Vecrīgā
Vaļņu iela, 6 stāvi, 100 istabas, 4226.00m2
9000000.00 EUR 2129.67 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu