+371 67114284

Inčukalna pazemes gāzes krātuves gāzes savākšanas punkta rekonstrukcijas

Inčukalna pazemes gāzes krātuves gāzes savākšanas punkta rekonstrukcijas projekta izstrāde izmaksās 1,4 miljonus eiro

Žanete Hāka, 2014. gada 27. novembris

Noslēdzies iepirkums par AS Latvijas Gāze ekspluatācijas iecirkņa Inčukalna pazemes gāzes krātuve gāzes savākšanas punkta Nr.2 (GSP-2) rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkumā saņemts viens piedāvājums un konkursā uzvarējis uzņēmums SIA Olimps. Kopējā pretendenta piedāvātā līgumcena ir 1,4 miljoni eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka AS Latvijas Gāze pirms mēneša pabeigusi dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē. Tāpat kā iepriekšējos gados, krātuve tika piesūknēta līdz 2,3 miljardiem kubikmetru aktīvās dabasgāzes, informē ASLatvijas Gāze preses sekretārs Vinsents Makaris.

Latvijas vajadzībām paredzētās dabasgāzes iesūknēšana tika pabeigta jau oktobra sākumā. No kopumā 2.3 miljardiem kubikmetru 1,2 miljardi kubikmetru ir paredzēti Latvijas vajadzībām, ar ko ir pietiekami apkures sezonai. Jau tuvākajās dienās plānots uzsākt dabasgāzes piegādes no krātuves.

Iepriekšējās apkures sezonas laikā no Inčukalna PGK patērētājiem Latvijā tika piegādāts 1 miljards kubikmetru dabasgāzes. Savukārt kaimiņvalstīm Krievijai, Igaunijai un Lietuvai kopumā tika piegādāti aptuveni 900 miljoni kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinot ar gadu iepriekš, kopumā tika piegādāts par aptuveni 100 miljoniem kubikmetru mazāk siltās ziemas dēļ.

V. Makaris informē, ka neiztērētie krājumi deva iespēju ilgāk nodrošināt gan Latvijas, gan Igaunijas un Krievijas patērētājus no krātuves un deva iespēju veikt papildus remontdarbus Inčukalna PGK un Latvijas-Krievijas savienojošajā pārvades tīklā.

Kompānijā skaidro, ka apkures sezonas laikā visa dabasgāze Latvijas patēriņam tiek piegādāta no krātuves, savukārt vasaras laikā patērētājiem dabasgāze tiek piegādāta tieši no Krievijas pārvades sistēmas, vienlaicīgi to sūknējot krātuvē. Iesūknēšana parasti ilgst no aprīļa līdz oktobrim, savukārt izsūknēšana no oktobra līdz martam vai aprīlim.

Inčukalna PGK tika nodota ekspluatācijā 1968. gadā un tās mērķis ir uzkrāt dabasgāzi apkures sezonai, kuras laikā ievērojami pieaug dabasgāzes patēriņš un kuras laikā nav iespējas pietiekamos apjomos piegādāt kurināmo pa maģistrālajiem gāzesvadiem no atradnēm Sibīrijā.

Meklēšana