+371 67114284

EM arī šogad aicinās siltumapgādes uzņēmumus novirzīt daļu peļņas mazturīgo atbalstam

EM arī šogad aicinās siltumapgādes uzņēmumus novirzīt daļu peļņas mazturīgo atbalstam


Ziņu aģentūra BNS
Ekonomikas ministrija (EM) arī šogad aicinās Latvijas siltumapgādes uzņēmumus novirzīt daļu peļņas mazturīgo atbalstam, šorīt medijiem stāstīja ekonomikas ministrs Artis Kampars.

"Pašvaldību siltumapgādes uzņēmumi varētu ziedot daļu no peļņas, lai maksātnespējīgie iedzīvotāji varētu daļu no savām parādsaistībām dzēst," stāstīja Kampars. Viņš atgādinājā, ka pagājušogad šādu sistēmu izmantoja "Rīgas siltums" (RS) un šogad RS pievienosies arī Liepājas siltumapgādes uzņēmums "Liepājas enerģija".

Kampars stāstīja, ka EM jau nosūtījusi Finanšu ministrijai dokumentus ar šādiem priekšlikumiem. Ministrs stāstīja, ka uzrunāti arī visi pārējie pašvaldību siltumapgādes uzņēmumi.

"Es negribētu teikt, ka ar burvju mājienu tik nopietnu problēmu var atrisināt pus gada laikā. Jāņem vērā, ka galvenokārt iedzīvotāji nespēj samaksāt un tas ir iemesls, kādēļ parādi krājas," teica Kampars. Viņš uzsvēra, ka problēma ir komplicēta.

Viņaprāt, jaunā apkures sezona sāksies laicīgi un parādi to nekavēs. Kampars arī pauda pārliecību, ka iedzīvotāju maksātspēja neturpināsies samazināties.

Jau vēstīts, ka iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju pārsnieguši 40 miljonus latu.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://zinas.nra.lv/ekonomika/latvija/51902-em-ari-sogad-aicinas-siltumapgades-uznemumus-novirzit-dalu-pelnas-mazturigo-atbalstam.htm
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Izīrē māju Rīgas rajonā, Ķekavas pagastā

Izīrē māju Rīgas rajonā, Ķekavas pagastā
Līduma iela, 1 stāvi, 5 istabas, 240.00m2
2200.00 EUR 9.17 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Krišjāņa Valdemāra iela, 1. stāvs, 3 istabas, 90.00m2
1700.00 EUR 18.89 EUR / m2

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā

Iznomā komerctelpas Rīgā, Centrā
Elizabetes iela, 1. stāvs, 2 istabas, 129.00m2
1000.00 EUR 7.75 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu