Eiropas Investīciju banka projektam Verde piešķirs 22 miljonus eiro

Eiropas Investīciju banka projektam Verde piešķirs 22 miljonus eiro
Eiropas Investīciju bankas (EIB) Direktoru padome apstiprinājusi finansējumu SBA grupas uzņēmuma "Capitalica Asset Management" attīstītājam "Verde" biznesa centru kompleksam Rīgā.
Gandrīz nulles enerģijas ēku (angļu val. nearly zero-energy buildings – NZEB) kompleksam paredzēts piešķirt finansējumu 22 miljonu eiro apmērā no investīciju paketes, kas paredzēta cīņai ar klimatiskajām pārmaiņām.
"Energoefektīvu būvju būvniecība būs būtiska zaļās ekonomikas atveseļošanās daļa pēc pašreizējās krīzes", saka Eiropas Investīciju bankas vadītājs Baltijas valstīs Marco Francini. "Ekonomistu noslēgtība uzskatāmi parādīja, kāda varētu būt pasaule bez oglekļa dioksīda gāzu emisija. Tā kā ēkas visvairāk izdala CO2, cenšoties samazināt klimata pārmaiņas, šai jomai ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Ņemot vērā to, EIB Direktoru padome ir apstiprināja aizdevumu VERDE projektam. Mēs ceram pēc iespējas ātrāk pabeigt aizdevuma saskaņošanas sarunas ar projekta īpašniekiem," viņš uzsver.
Eiropas Savienības dalībvalstu izveidotās Eiropas Investīciju bankas mērķis ir palielināt Eiropas ekonomikas izaugsmi un darba vietu radīšanas potenciālu, kā arī atbalstīt darbības, kuras palēnina klimata pārmaiņas. EIB Direktoru padomi, kura ir pieņēmusi lēmumu par "Verde", veido pārstāvji no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
"EIB lēmums apstiprināt finansējumu VERDE apliecina solīdās institūcijas pārliecību par projekta dzīvotspēju un tā, kā videi īpaši draudzīga un ilgtspējīga projekta ekskluzivitāti. Tas ir svarīgs visas mūsu zaļo ēku stratēģijas novērtējums un vēl viens impulss tam, lai palielinātu šī ilgtspējīgā biznesa virziena apjomu. Saskaņojot dokumentus, galējo līgumu par "Verde" finansēšanu ceram parakstīt šā gada otrajā pusē", – saka "Verde" projektu attīstošās "Capitalica Asset Management" vadītājs Andrjus Barštis (Andrius Barštys).
Rīgā, Skanstes rajonā izveidotais divu A klases biznesa centru komplekss "Verde" būs viens no lielākajiem biznesa centriem Latvijas galvaspilsētā. Tā platību veidos 45 tūkstoši m2.
Pagājušajā nedēļā "Capitalica Asset Management" parakstīja līgumu ar projekta ģenerālbūvuzņēmēju Latvijas būvkopmāniju "Merks". Būvniecību ir paredzēts uzsākt jau pēc dažām nedēļām un pabeigt 2023. gadā. Pavisam projektā tiks investēti vairāk nekā 65 miljoni eiro.
"Verde" pieder SBA grupas uzņēmuma "Capitalica Asset Management" pārvaldāmajam NT fondam "Capitalica Baltic Real Estate Fund I". Šajā fondā ir investējuši Latvijas un Lietuvas pensiju fondi, kurus pārvalda "INVL Asset Management", kā arī citi profesionāli investori.
Pēc auditētajiem datiem "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" 2019. g. guva peļņu 4,4 miljonu eiro apmērā. "Capitalica Baltic Real Estate Fund I", pārvaldot "Capitalica Asset Management", nodarbojas ar Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma pārvaldīšanu. Bez Rīgā attīstāmā projekta "Capitalica Baltic Real Estate Fund I" pārvalda arī Viļņā esošo biznesa centru "135", Kauņā – biznesa centru "Kauno dokas" un tirdzniecības centru "Luizė" Klaipēdā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/eiropas-investiciju-banka-projektam-verde-pieskirs-22-miljonus-eiro-497215
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Ķengaragā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ķengaragā
Ikšķiles iela, 4. stāvs, 2 istabas, 45.01m2
45000.00 EUR 999.78 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Centrā
Stabu iela, 4. stāvs, 2 istabas, 67.00m2
149000.00 EUR 2223.88 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Pērnavas iela, 6. stāvs, 1 istabas, 20.00m2
250.00 EUR 12.5 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu