Dārgais ducis
Dārgais ducis
07.12.2009
Amerikāņu žurnāls „Forbes” ir sagatavojis kārtējo pasaules dārgāko dzīvojamo savrupmāju reitingu. Šoreiz tajā ir iekļauti divpadsmit objekti, astoņi no kuriem atrodas ASV. Pārdošanai piedāvātā vērtīgākā un dārgākā objekta tituls šoreiz ir ticis Kalifornijas muižai „The Manor”, kas iepriekš piederēja amerikāņu TV producentam Āronam Spelingam.
„The Manor” ir nācies piedzīvot visai dramatisku cenas pazemināšanu. Kad 2006. gadā Spelings nomira, par muižas īpašnieci kļuva Spelinga atraitne, un, acīm redzot, sākumā, klausot „zinošu” cilvēku ieteikumiem, viņa piedāvāja muižu pārdošanai par turpat pusmiljardu (!) dolāru. Pirms gada cena tika nolaista līdz 150 miljoniem dolāru, bet šī gada vasarā objekts vispār pazuda no „Forbes” reitingiem. Un, lūk, tagad „The Manor” ir atgriezies pārdodamo objektu sarakstā, tā pārdošanas cena ir 150 miljoni ASV dolāru.
„The Manor” atrodas Losandželosas elitārajā Holmbihilsas (Holmby Hills) rajonā. Trīsstāvu savrupmājā (5 250 m2) ar lieliskām parādes kāpnēm jaunajam īpašniekam tiek piedāvātas ne tikai istabas un vannas istabas, bet arī personiskā bibliotēka, sporta zāle, boulinga zāle, kinoteātris, tējas istaba, skaistumkopšanas salons un vīna pagrabs ar degustācijas zālē. 1,86 hektāru plašajā savrupmājai piegulošajā teritorijā ir baseini ar ūdenskritumiem, tenisa korts, golfa laukums un pat skrejceļš nelielām lidmašīnām.
Jau vairāk nekā divus gadus cenas latiņu pie 125 miljonu dolāru atzīmes notur savrupmāja „Fleur De Lys” (Beverlihilsa, Kalifornija, ASV). Pasaules prese to dēvē par amerikāņu Versaļu. Tā ir Francijas karaļa Luija XIV slavenās rezidences samazināta kopija. „Fleur de Lys” Teksasas miljardieris Deivids Seperstains uzcēla pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Tās platība ir 4 180 kvadrātmetru. Amerikāņu Versaļā ir 12 guļamistabu, 15 vannas istabu, divas virtuves, garāža deviņiem automobiļiem, bibliotēka, kā arī kinozāle ar 50 skatītāju vietām.
Godpilno trešo vietu „Forbes” sarakstā ieņem britu pils „Updown Court”, kas atrodas Vindlshemas miestiņā (Lielbritānija). Tās cena ir 117 miljoni ASV dolāru. Šī modernā pils var lepoties ar 103 istabām, 23,5 hektārus plašu pilij piegulošu teritoriju un kaimiņos esošo, britu karaliskai ģimenei piederošo Vindzoras pili. Objekta vērtību uzskaitījums ietver piecus baseinus, segtu skvoša kortu, divus boulinga celiņus, hipodromu un zirgu stalli pieciem zirgiem, helikopteru laukumiņu, stāvvietu astoņiem limuzīniem, kā arī apsildāmus marmora celiņus.
Ceturtais numurs, var teikt, ir pasaulē vispārvērtētākais objekts – „Villa Leopolda”. Vēl tikai pirms gada krievu miljardieris Mihails Prohorovs bija gatavs par to maksāt 750 miljonus ASV dolāru. Apstiprinot savu nodomu, viņš pat iemaksāja 55 miljonus dolāru lielu rokasnaudu. Taču, sākoties pasaules finanšu krīzei, Prohorovs bija spiests atteikties no darījuma un zaudēja arī iemaksāto rokasnaudu.
„Villa Leopolda” īpašniece Lilija Safra pēc tam, kad darījums bija izjucis, pārtrauca villu pārdot. Taču tagad 2 690 kvadrātmetru plašais Francijas Rivjērā esošais nekustamais īpašums atkal tiek piedāvāts pircējiem par 102 miljoniem dolāru, un tas ir vairāk nekā septiņas (!) reizes mazāk nekā gadu iepriekš. Jāpiebilst, ka pēc speciālistu domām pašreizējā cena ir vairāk atbilstoša savrupmājai ar 11 guļamistabām un 14 vannas istabām. „Villa Leopolda” teritorijā ir plašs peldbaseins, bet no terases un balkoniem paveras lielisks skats uz Vidusjūru.
Nākamās divas vietas „Forbes” reitingā ieņem divi Amerikas objekti – katrs par 100 miljoniem dolāru. Pirmais no tiem ir muiža „Albermarle”, kuru mēģina pārdot amerikāņu miljardiera Džona Kluga atraitne Patrīcija Kluga. „Albemarle House” atrodas miestiņā Blue Ridge Mountains (Virdžīnijas štats, ASV). Muižas ēka ir celta 1985. gadā. Tajā ir 45 istabas, bet mājas kopējā platība ir 2187 kvadrātmetri. Muižas teritorijā ir trīs dīķi, peldbaseins, golfa laukums, kā arī vairākas kotedžas viesiem un apkalpojošam personālam.
Tādu pat summu – 100 miljonus dolāru – vēlas saņemt rezidences „Tranquility” īpašnieki. Rezidence atrodas Nevadas štatā Tahoe ezera krastā. Tās nosaukums, kas tulkojumā nozīmē „klusums”, pilnībā atbilst komfortablas dzīves prasībām, kuru tā nodrošina. Kaimiņi jūs netraucēs, jo „Tranquility” aizņem gandrīz 85 hektārus lielu teritoriju ar unikālu dabu. Pašas mājas platība ir 1858 kvadrātmetri.
„Forbes” sarakstu turpina Eiropas objekts. Tā ir divstāvu „Villa La Palladiana”, kas atrodas Francijas pilsētiņā Cap d’Ail pie Monako robežas. Villa atrodas kalna nogāzē un no tās paveras lielisks skats uz Vidusjūru un Krievijas miljardieru iecienīto Saint Jacques Cap Ferrat pussalu. „Villa La Palladiana” var lepoties ar 5 000 kvadrātmetru plašu parku, gadsimtu veciem olīvkokiem, sporta un veselības kompleksu, kā arī terasēm un balkoniem, kuru kopējā platība ir 670 kvadrātmetru. Dzīvojamās ēkas platība ir 2 500 kvadrātmetru. Objekts pircējiem līdz šim bija pieejams par 76 miljoniem ASV dolāru.
Prestižā saraksta astotajā un devītajā vietā ir Ņujorkas piecstāvu townhouse (1950 m2) un Kalifornijas rančo „Hummingbird Nest”. Abi objekti ir novērtēti par 75 miljoniem dolāru, taču pircēji šādu cenu neuzskata par pieņemamu. 2004. gadā uzcelto Kalifornijas rančo ar sešiem viesu namiņiem un 10 citām ēkām īpašnieki nesekmīgi cenšas pārdot nu jau gandrīz trīs gadus.
Par 74 miljoniem ASV dolāru pašreizējie saimnieki ir gatavi atdot saraksta desmito objektu – savrupmāju „Cielo de Bonaire” Spānijai piederošajā Maljorkas salā. Lieliski iekārtotā māja atrodas kalna nogāzē pie līča.
Pasaules dārgāko māju sarakstu noslēdz savrupmāja Bel Air miestiņā (Kalifornija, ASV) un rančo „Bootjack” Kolorādo Klinšu kalnos (ASV). Par pirmo pārdevēji prasa 72 miljonus dolāru, par otro – 68 miljonus dolāru. Vēl tikai pirms gada saimnieki par šiem objektiem prasīja attiecīgi 85 un 88 miljonus dolāru, taču tirgus ieviesa savas korekcijas.
Divi galvenie pretendenti
Turpinot tēmu, jāpiebilst, ka „Forbes” sarakstā nez kāpēc nav norādītas veselas divas Eiropā esošas villas, kas pēdējo mēnešu laikā vairākkārt ir pieminētas plašsaziņas līdzekļos, un tas var pilnībā mainīt situāciju. Pirmā no tiem ir turku izcelsmes Saūdu Arābijas bagātnieka Adnana Hašogi villa Kannās. Tās pieteiktā cena ir 180 miljonu jeb aptuveni 270 miljonu ASV dolāru. Ēka ir florenciešu stilā, un tās platība ir 10 000 kvadrātmetru.
Taču ir vēl viens - dārgāks objekts. Presē ir nonākusi informācija par Sicīlijas salā esošā objekta „Villa Certosa” gaidāmo pieteikšanu aktīvai pārdošanai. Tās īpašnieks ir Itālijas pašreizējais premjerministrs Silvio Berluskoni. Viņa sieva ir iesniegusi tiesā šķiršanās prasību, un tādēļ ir sagaidāma visnotaļ vētraina mantas dalīšana. „Villa Certosa” ir viena no Itālijas premjera un miljardiera nekustamo īpašumu portfeļa skaistākajām pērlēm. Vārdā nenosaukti ziņu avoti apgalvo, ka to varētu piedāvāt pārdošanai par 450 miljoniem eiro, tas ir, – par 675 miljoniem dolāru (!). Tiek minēts arī potenciālā pircēja vārds – Abū Dabī kroņprincis emīrs Muhameds. „Villa Certosa” ir slavena ne tikai ar savām dzīvojamām ēkām. Tās teritorijā ir 75 hektārus liels parks, kurā aug tūkstošgadīgi olīvkoki un vairāk nekā 500 citu augu. Turpat atrodas arī amfiteātris, pieci ar jūras ūdeni pildīti baseini, divi nelieli ezeriņi, mākslīgs vulkāns un arī Berluskoni lieliskā kaktusu kolekcija.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.varianti.lv/sakums/articles/show/1329