CLT koka paneļu un līmētu koka siju izmantošana būvniecībā arvien pieprasītāka

CLT koka paneļu un līmētu koka siju izmantošana būvniecībā arvien pieprasītāka
“Skonto Group” uzņēmums “Skonto Prefab” nepilnos četros mēnešos pabeidzis darbu pie būvkompānijas “Backe Rogaland AS” projekta Norvēģijas pilsētā Stavangerā.
Tā ietvaros “Skonto Prefab” veica ēkas nesošo konstrukciju projektēšanu, CLT paneļu ražošanu Jelgavā, piegādi un montāžu. Ēkas konstrukcijas veidotas no apkārtējai videi un cilvēkiem draudzīgiem materiāliem - CLT koka paneļiem un līmētām koka sijām jeb Glulam. Šī projekta posma izmaksas bija 1,25 miljoni eiro.
“Esam gandarīti, ka tik lielu projektu mums izdevās realizēt tik īsā laikā – 14 nedēļās. Jo īpaši tādēļ, ka tajā bija savs izaicinājums. Klients vēlējās, lai iekštelpu apdarē paliek CLT koka paneļi, tādēļ mums vajadzēja pievērst papildu uzmanību tam, kā materiāls tiek pakots, krauts, uzglabāts un montēts, lai tas būtu ne tikai funkcionāls, bet arī vizuāli labi izskatītos,” norāda "Skonto Prefab" izpilddirektors Mārtiņš Ķeņģis.
Viņš teic, ka CLT koka paneļu un līmētu koka siju izmantošana ēku būvniecībā kļūst arvien pieprasītāka triju iemeslu dēļ. Pirmkārt, projektu pasūtītāji daudz vairāk domā par to, kā radīt videi draudzīgas ēkas, un kokmateriāli ir atjaunojams dabas resurss. Otrkārt, CLT paneļi ir ar augstu strukturālu izturību un stabilitāti, līdz ar to piemēroti grīdu, sienu un jumta konstrukcijām daudzstāvu būvniecībā.
Treškārt, šāda tipa ēkas konstrukcijas ir daudz efektīvāk transportējamas un ātrāk uzstādāmas, kas sniedz iespēju projekta pasūtītājām ietaupīt resursus uz montāžas izmaksām.
“Lai gan pašlaik liela daļa mūsu projektu tiek īstenoti tieši Skandināvijas valstīs, esmu pārliecināts, ka tuvākajā laikā kokmateriālu izmantošana kļūs arvien populārāka gan Latvijā, gan citviet Eiropā, it īpaši sabiedrisko ēku, piemēram, skolu, sociālo māju un sporta haļļu būvniecībā,” prognozē M. Ķeņģis.
Projekta “KF Skolen” būvniecības pasūtītājs ir “Backe Rogaland AS”, koka konstrukciju montāžu “Skonto Prefab” īstenoja sadarbībā ar celtniecības uzņēmumu “Aisi Constructor”.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/clt-koka-panelu-un-limetu-koka-siju-izmantosana-buvnieciba-arvien-pieprasitaka-499214
Meklēšana

Piedāvājiet savu īpašumu

Piedāvājiet īpašumu

Izveidojiet savu pieprasījumu

Izveidojiet pieprasījumu

Saņemiet piedāvājumus e-pastā

Pieteikties