+371 67114284

Blakus lidostai Rīga sākta viesnīcas Hampton by Hilton būvniecība

Blakus lidostai Rīga sākta viesnīcas Hampton by Hilton būvniecība
Investējot 13,8 miljonus eiro, Lietuvas aktīvu pārvaldīšanas kompānija I Asset Management, kuru pārrauga Lietuvas Banka, ir sākusi būvēt ekonomiskās klases zīmola Hampton by Hilton lidostas viesnīcu.
Viesnīcā būs 189 istabas, tā atradīsies viena kilometra attālumā no nozīmīga transporta mezgla - Starptautiskās lidostas Rīga. Šī ir pirmā starptautiskās ķēdes viesnīca, kas top šīs lidostas tuvumā.
Plānots, ka Hampton by Hilton atvērsies nākamā gada otrajā ceturksnī. Projekta kopējā vērtība ir 13,8 miljoni eiro. Ģenerāluzņēmējs - Latvijas būvniecības uzņēmums UPB.
I Asset Management pārvaldītā ieguldījumu fonda Airport Hotels Fund direktors Laurynas Antropikas ir gandarīts, ka viesnīcas celtniecība tika sākta, neraugoties uz visām bažām par pasažieru skaita samazināšanos pašreizējās Covid-19 situācijas dēļ.
"Projeks ir nišas ieguldījums reģionā - ap Rīgas lidostas teritoriju nav zīmolu viesnīcu, līdz ar to pašlaik konkurence nav liela. Starptautiskās lidostas Rīga potenciāls ir milzīgs - tā apkalpo gandrīz 50% Baltijas reģiona pasažieru, tās mērķis ir kļūt par lidostu centru Ziemeļvalstu reģionā. Turklāt projekta Rail Baltica ietvaros 2026. gadā starptautiskajā lidostā Rīga tiks atvērta jauna dzelzceļa stacija. Lidostas stacija būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un gaisa satiksmes savienojuma centrs Baltijā. Pandēmija mūs nebiedē sākt jaunās viesnīcas celtniecību, jo esam pārliecināti, ka pieprasījums pēc viesnīcas šajā apkaimē būs," saka L.Antropikas.
Viņš atgādina, ka pandēmijas dēļ daži konkurenti, kuriem bija līdzīgi plāni būvēt lidostas viesnīcas tuvākajā apkārtnē, savus plānus apturēja. "Mēs redzam šo situāciju kā iespēju pārvarēt Covid-19 raisīto dažādu nozaru kritumu - ienāksim tirgū brīdī, kad tas sāks atgūties," saka L. Antropikas.
Par viesnīcas zīmolu viesnīcai Riga Airport Hotel tika izvēlēts viens no vadošajiem viesnīcu zīmoliem pasaulē Hampton by Hilton. Viesnīcu Hampton by Hilton Riga Airport vadīs neatkarīga viesnīcu vadības kompānija Apex Alliance Hotel Management. Apex Alliance ir uzkrājusi zināšanu bāzi, vadot Hilton zīmola viesnīcas, kā arī citas lidostu viesnīcas.
Projekta ģenerāluzņēmējs UPB, kurš arī nodrošināja ēkas projektēšanu, decembrī sāka viesnīcas pamatu likšanu un pāļu dzīšanas darbus; sagaidāms, ka šie darbi tiks pabeigti līdz 2021. gada 1. ceturksnim.
Nekustamā īpašuma attīstību veic uzņēmums VPH. Kompānija attīstījusi projektus vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā Baltijā. Uzņēmums ir attīstījis Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Center, kas ir viens no Airport Hotels Fund investīciju projektiem.
Hampton by Hilton Riga Airport Hotel būvniecību līdzfinansē Bigbank Latvia, piešķirot 6 miljonu eiro aizdevumu. Projekta kopējā vērtība - 13,8 miljoni eiro.
"Mums izdevās noslēgt bankas finansēšanas līgumu pašreizējās Covid-19 pandēmijas vidū. Lai arī pašlaik situācija viesnīcu tirgū nozarei šķiet postoša, vēsturiski šī nozare ir pierādījusi savu izturību pret pieprasījuma satricinājumiem. Turklāt lidostas viesnīcas ir paredzētas noteiktai ceļotāju grupai - pieprasījums ir atkarīgs no lidostas pasažieru plūsmām, līdz ar to lidostas viesnīcām nenoteiktības laikā ir zināma veida priekšrocības. Pandēmijas laikā lidostu viesnīcas darbojas labāk nekā pilsētas centra viesnīcas. Labs piemērs tam ir viena no mūsu portfeļa viesnīcām - Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Center," atzīmē L. Antropikas.
"Katras nozīmīgas lidostas tuvumā ir jābūt viesnīcai, kurā tranzīta pasažieriem ir ērti pārnakšņot starp reisiem, kā arī atpūsties lidojumu atcelšanas vai aizkavēšanās gadījumā. Esam gandarīti, ka varam piedalīties Starptautiskās lidostas Rīga apkārtnes pilnveidošanā, palīdzot uzbūvēt globāla mēroga ķēdes viesnīcu. Domāju, ka viesnīcu novērtēs kā pilsētas viesi, tā arī rīdzinieki, jo augstvērtīga naktsmītne blakus lidostai veicinās tūristu plūsmu un būs pienesums ekonomikai. Ļoti priecājamies arī par sadarbības uzsākšanu ar jaunu partneri I Asset Management un ceram, ka nākotnē kopīgi īstenosim arī citus nozīmīgus projektus," saka Bigbank Latvija Uzņēmumu kreditēšanas nodaļas vadītājs Mareks Grodskis.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/blakus-lidostai-riga-uzsakta-viesnicas-hampton-by-hilton-buvnieciba-501931
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Zolitūdē

Pārdod dzīvokli Rīgā, Zolitūdē
Zolitūdes iela, 1. stāvs, 3 istabas, 79.00m2
105000.00 EUR 1329.11 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Centrā
Tallinas iela, 2. stāvs, 2 istabas, 46.00m2
330.00 EUR 7.17 EUR / m2

Izīrē dzīvokli Rīgā, Torņakalnā

Izīrē dzīvokli Rīgā, Torņakalnā
Olīvu iela, 1. stāvs, 1 istabas, 24.00m2
215.00 EUR 8.96 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu