Biroju parks Preses nama vietā
Biroju parks Preses nama vietā
«Apollo» [email protected]
29.03.2010
Pirmā ēka bijušā Preses nama teritorijā Rīgā varētu parādīties pēc gadiem četriem, pieļāva arhitekts Larijs Oltmans, Rīgas arhitekta kolēģijai parādot pirmo šīs teritorijas attīstības versiju, ko īsti vēl nevarot nodēvēt par koncepciju, vēstī «Dienas Bizness».
Priekšlikuma pamatā ir veidot urbānu biroju parku Ķīpsalā, kas varētu būt augstas klases biroju ēku klasteris. Teritorijā paredzēta arī dzīvojamā funkcija, taču tā ir sekundāra, un arī viesnīca, «Dienas Biznesam» skaidroja SIA «LASCO Investment» valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors. Pašreizējā piedāvājumā pie labvēlīgiem tirgus nosacījumiem arhitekts iezīmējis trīs dzīvojamos torņus.
Priekšlikums paredz teritoriju attīstīt kārtās. Kopumā visas teritorijas attīstība varētu notikt 10 - 20 gados. Tuvākos piecus gadus SIA «LASCO Investment», kas ir a/s «Latvijas kuģniecība» meitas sabiedrība, kurai jānodrošina tai piederošo nekustamo īpašumu pārvalde un apsaimniekošana, uzdevums ir īpašumam pievienot vērtību, izstrādāt projektu ar skaidru attīstības stratēģiju. Aptuveni pēc pieciem gadiem varētu būt skaidrs, kāds turpmākais modelis varētu tikt izvēlēts teritorijas attīstībai.
Koncepcija tiek gatavota aptuveni 5,9 hektārus lielai teritorijai, kurā ir bijušā Preses nama un tipogrāfijas ēkas, raksta «Dienas Bizness».
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.apollo.lv/portal/ipasums/articles/198601