Atklās arhitektūrai un tās vēsturei veltītu izstādi

Atklās arhitektūrai un tās vēsturei veltītu izstādi
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskās bibliotēkas Retumu lasītavā, Paula Valdena ielā 5 12. februārī plkst. 15 tiks atklāta izstāde "No baroka līdz...", kas veltīta arhitektūras izglītības 150 gadu jubilejai.
Izstādē varēs iepazīt ne tikai eksponātus, kas saistīti ar arhitektūras izglītības, RTU Arhitektūras fakultātes, tās mācībspēku darbību, bet arī dažādus retus materiālus, kas atklāj Latvijas un Rīgas arhitektūras pašreizējos un jau zudušos vaibstus. Izstādi papildina miniatūro ēku meistara Alfrēda Straumes mājiņu maketi.
Nozīmīga izstādes sadaļa veltīta materiāliem par Rīgas Politehniskās augstskolas (tagad - RTU) Arhitektūras nodaļas dekāniem, mācībspēkiem un absolventiem. Apmeklētāji varēs iepazīties ne tikai ar arhitektu darbiem un publikācijām, bet arī ar rakstiem par viņiem. Tāpat izstādē aplūkojamas grāmatas par arhitektūras vēsturi un stiliem, par projektēšanu, zīmēšanu un citiem ar nozari saistītiem jautājumiem.
Grāmatās atrodama plaša informācija par Latvijas arhitektūru, piemēram, aplūkojama 1886. gadā izdota fotogrāfiju grāmata ar bagātīgiem aprakstiem par Rīgu. Tajā redzami daudzi esošie un jau zudušie nami. Īpašas uzmanības vērta ir A1 formāta grāmata par Pētera I reālskolu Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, kur patlaban atrodas RTU Inženierzinātņu vidusskola un RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte.
Interesants eksponāts ir fotogrāfiju albums, kas stāsta par Rīgas pilsētas Centrāltirgus izbūvi no 1926. gada līdz 1930. gadam. Fotogrāfijās iemūžināta tirgus izveides darba gaita, sākot ar angāru nojaukšanu Vaiņodē, tirgus paviljonu uzstādīšanu un beidzot ar tirgus atklāšanas fotogrāfijām 1930. gada 1. novembrī.
Savukārt viena no vecākajām izstādē apskatāmajām grāmatām ir Henricus Hondius sarakstītā un 1627. gadā Amsterdamā izdotā "Grondige Onderrichtinge in de Optica, ofte Perspective konste", kas stāsta par izglītību optikā un perspektīvas pamatprincipiem.
Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvāts apskatīt dažāda izmēra − gan A1, gan A3 − grāmatas, gan arī mazākus, mums pierastāka izmēra izdevumus.Grāmatu izstāde papildināta ar vairākiem miniatūro ēku meistara Alfrēda Straumes mājiņu maketiem.
A. Straume (1933.-2016.) bija ilggadējs Dzelzceļa muzeja darbinieks, kura vaļasprieks bija miniatūro ēku veidošana. Baznīcas, dzīvojamās ēkas, Vecrīgas Trīs brāļi un dzelzceļa stacijas - tā ir tikai daļa no izstādē apskatāmajām ēkām, kurām izstrādāta katra vissīkākā detaļa - rokturi, palodzes, logu kokgriezumi, aizkari. Šīs ēkas izstādē apskatāmas, pateicoties Dzelzceļa muzeja atbalstam un A. Straumes ģimenei.Grāmatu izstāde būs apskatāma līdz 2020. gada jūnijam, bet miniatūrās mājiņas - līdz 30. aprīlim.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
https://www.db.lv/zinas/atklas-arhitekturai-un-tas-vesturei-veltitu-izstadi-494846
Meklēšana
City Real Estate iesaka
Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā

Pārdod dzīvokli Rīgā, Ziepniekkalnā
01009144132, 2. stāvs, 1 istabas, 19.31m2
22000.00 EUR 1139.31 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Liepājas rajonā, Liepāja

Pārdod dzīvokli Liepājas rajonā, Liepāja
Lēņu iela, 5. stāvs, 1 istabas, 43.00m2
11800.00 EUR 274.42 EUR / m2

Pārdod dzīvokli Rīgā, Mangaļos

Pārdod dzīvokli Rīgā, Mangaļos
Lēdurgas iela, 5. stāvs, 2 istabas, 43.17m2
34000.00 EUR 787.58 EUR / m2

Apskatīt visu piedāvājumu