Parīzes Dievmātes katedrāles apkaimē sāk darbus svina aizvākšanai

Parīzes Dievmātes katedrāles apkaimē sāk darbus svina aizvākšanai
Strādnieki otrdien sākuši darbus svina aizvākšanai no Parīzes Dievmātes katedrāles apkaimes.
Parīzes centra rajonā uzstādītas barjeras un atvestas caurules un sūkņi un, kas tiks izmantoti laukuma tīrīšanai katedrāles priekšā.
Tiks tīrīta 10 200 kvadrātmetru liela teritorija un darbus plānots pabeigt līdz 23.augustam.
Jūlijā tika apturēti katedrāles atjaunošanas darbi, pastāvot bažām, ka strādnieki varētu saindēties ar svinu, kas aprīlī izkusa katedrāles ugunsgrēkā.
Pārbaudēs ir konstatēta bīstami augsta svina koncentrācija gan katedrālē, gan apkārtējās skolās un citās ēkās, izraisot bažas, ka strādnieki un iedzīvotāji varētu saindēties ar toksisko metālu.
Parīzes Dievmātes katedrālē 15.aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarīja plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevās izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcināja jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile.
Ugunsgrēkā izkusa arī 300 tonnas jumta un torņa celtniecībā izmantotā svina. Vēji izplatīja svina daļiņas katedrāles apkārtnē.
Varas iestādes, kas vairākas nedēļas bija noliegušas jebkādas saindēšanās riskus, jūlija beigās atzina, ka pretsaindēšanās pasākumi bijuši nepietiekami. Viens bērnudārzs un viena skola katedrāles apkaimē tika slēgti pēc paaugstinātas svina koncentrācijas konstatēšanas rotaļlaukumā.
Amatpersonas steidzās īstenot stingrākus drošības pasākumus strādniekiem katedrālē, kā arī izmantot jaunas metodes skolu rotaļlaukumu attīrīšanā no svina nogulsnēm.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/parizes-dievmates-katedrales-apkaime-sak-darbus-svina-aizvaksanai-489888
Search
City Real Estate recommends
House for rent in Riga, Imanta

House for rent in Riga, Imanta
Imantas 4. line, 2 floors, 7 rooms, 421.00m2
2200.00 EUR 5.23 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Ilguciems

Apartment for rent in Riga, Ilguciems
Grivas street, 1th floor, 2 rooms, 45.00m2
270.00 EUR 6 EUR / m2

Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Dzirnavu street, 1th floor, 2 rooms, 47.00m2
131000.00 EUR 2787.23 EUR / m2

View all offers