Lielupē atklāts modernākais tenisa centrs Baltijā

Lielupē atklāts modernākais tenisa centrs Baltijā
Noslēgusies vērienīga tenisa centra "Lielupe" pārbūve - investējot vairāk nekā 10 miljonus eiro tas kļuvis par modernāko tenisa centru Baltijā.
Jauna, starptautisko sacensību standartiem atbilstoša slēgtā tenisa laukumu halle, atvērtie tenisa laukumi, mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra ir daļa no uzlabojumiem, kas ļaus gan organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības, gan ikdienā būs pieejama ikvienam veselīga dzīvesveida entuziastam.
Pēc rekonstrukcijas valsts pārvaldībā esošais tenisa centrs “Lielupe” spēj uzņemt no 400 līdz 500 spēlētāju dienā un nodrošināt vairāk nekā 50 dažāda līmeņa starptautisku turnīru norisi gadā.
Tenisa centra pārbūve veikta četrās kārtās. Otrās un trešās kārtas ietvaros uzbūvēta mūsdienīga slēgtā tenisa laukumu halle, kas savienota ar veco, padomju laikos būvēto, ēku. Jaunuzbūvētajā hallē atrodas 4 tenisa laukumi, 3 skvoša korti, pludmales tenisa laukums un telpas fitnesa un trenažieru zālēm. Rekonstruēta arī 1989. gadā būvētā slēgtā tenisa halle, veicot tās būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūvi, kā arī energoefektivitātes uzlabošanu.
"No būvniecības viedokļa raugoties, lielākais projekta izaicinājums bija veiksmīgi savienot veco, padomju laikos būvēto, ēku ar jauno tenisa halli. Esam ļoti apmierināti ar paveikto darbu - tenisa centrs dabā izskatās ļoti labi un ir ļoti funkcionāls. Tāpat liels izaicinājums bija jauno tehnoloģiju pielietojums. Kā piemēru jāmin cietais tenisa laukumu segums, kurš ir tāds pats kā "US Open" sacensību kortos izmantotais, vai arī jaunākās paaudzes skvoša laukumu aprīkojums. Rezultātā ieguvēji ir gan sportisti, gan arī tenisa centrs, iegūstot kvalitatīvu un ilgi kalpojošu infrastruktūru, kas samazinās uzturēšanas izdevumus," uzsver būvuzņēmuma "Riga Rent" finanšu direktors Andrejs Laškovs.
Pirmās kārtas ietvaros, kas noslēdzās pērn, tika izbūvēti 9 āra tenisa laukumi, 8 no tiem ir ar tenisīta segumu. Viens no laukumiem ar mīksto segumu ir aprīkots ar skatītāju tribīnēm un sacensībām atbilstošu apgaismojumu. Tika izbūvēta arī saimniecības infrastruktūra, veikta teritorijas labiekārtošana, kā arī ierīkota autostāvvieta un inženierkomunikācijas. Pārbūves ceturto kārtu īstenoja Jūrmalas pilsētas pašvaldība un tās uzņēmums "Jūrmalas ūdens", veicot lietus ūdens kolektora rekonstrukciju O. Kalpaka prospektā, pārbūvējot infrastruktūru no ēkas O. Kalpaka prospektā 16 (tenisa centrs) līdz Vikingu ielai.
Tenisa centra "Lielupe" rekonstrukcijas otrajai un trešajai kārtai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 9,8 milj. eiro, kam papildus piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 1,4 milj. eiro apmērā ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Otrās un trešās kārtas būvdarbus veica pilnsabiedrība VRM, kurā apvienojušies divi būvuzņēmumi - SIA "Riga-rent" un SIA "Velve AE".
Tenisa centra "Lielupe" slēgtā halle tika uzbūvēta 1989. gadā, izveidojot valsts tenisa centru "Lielupe", kas pakāpeniski kļuva par prestižu tenisa bāzi ne vien Latvijā, bet arī visā toreizējā Padomju Savienībā. Šajā bāzē risinājušies daudzi starptautiskie turnīri, Eiropas čempionāti, Labas gribas spēles, Deivisa kausu izcīņas sacensības un turnīri ar pasaules klases tenisistu piedalīšanos. Kopš 1992. gada tenisa centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, kopš 2017. gada 100% kapitāla daļu īpašumtiesību turētājs ir Izglītības un zinātnes ministrija.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/zinas/foto-lielupe-atklats-modernakais-tenisa-centrs-baltija-493603
Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Aleksandra Caka street, 3th floor, 2 rooms, 40.00m2
290.00 EUR 7.25 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Grostonas street, 7th floor, 3 rooms, 88.00m2
990.00 EUR 11.25 EUR / m2

Commercial premises for sale in Riga, Teika

Commercial premises for sale in Riga, Teika
Zemgalu street, 2th floor, 50 rooms, 2302.70m2
1000000.00 EUR 434.27 EUR / m2

View all offers