Krīt Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenas

Krīt Rīgas mikrorajonu sērijveida dzīvokļu cenas
Pēc Nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatora datiem, ko ik mēnesi publicē Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA var secināt, ka kopš aprīļa otrreizējā tirgus dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos cenas ik mēnesi ir samazinājušās.
Tās savu augstāko punktu 2019. gadā ir sasniegušas martā, kad viens kvadrātmetrs vidēji ir maksājis 833 EUR/kv.m, taču pēc tam sekojis cenu kritums. Par spīti vairāku mēnešu vidējās cenas samazinājumam, sērijveida dzīvokļu cena kopš gada kāpuma ir nedaudz kāpusi. Dati apkopoti no reāli notikušiem darījumiem.
Sērijveida dzīvokļi (kas pārsvarā veido mikrorajonu sekundāro tirgu) joprojām ir tirgū pieprasīti to zemās cenas dēļ, lai gan ēkas kļūst arvien nolietotākas un vide ap šīm ēkām mēdz būt samērā degradēta. Cena ir ievērojami zemāka par jauno projektu cenām mikrorajonos un, lai gan ne ar tik labiem nosacījumiem kā jaunos projektus, banka to iegādi joprojām finansē.
Jaunajiem projektiem vidējā kvadrātmetra cena jūlijā, salīdzinot ar gada sākumu, ir nedaudz palielinājusies, par 3,35%.
Pieaugums sērijveida (otrreizējais dzīvokļu tirgus mikrorajonos) segmentā kopš šā gada sākuma ir bijis 2,37%. Pēc Finanšu ministrijas datiem, jūlijā inflācijas līmenis bijis 2,9% un tā pakāpeniski samazinās. Dzīvokļu cenu kāpums mikrorajonos nav augsts un neliecina par tirgus pārkaršanas riskiem, īpaši ņemot tendenci cenām pēdējos mēnešos samazināties.
Raksta pilno versiju var aplūkot: http://www.db.lv/zinas/krit-rigas-mikrorajonu-serijveida-dzivoklu-cenas-489935
Search
City Real Estate recommends
House for rent in Jurmala, Pumpuri

House for rent in Jurmala, Pumpuri
Upes, 2 floors, 5 rooms, 340.00m2
4500.00 EUR 13.24 EUR / m2

Apartment for rent in Jurmala, Dzintari

Apartment for rent in Jurmala, Dzintari
Turaidas street, 2th floor, 3 rooms, 107.00m2
1950.00 EUR 18.22 EUR / m2

Apartment for sale in Jurmala, Majori

Apartment for sale in Jurmala, Majori
Viktorijas street, 2th floor, 5 rooms, 139.00m2
429000.00 EUR 3086.33 EUR / m2

View all offers