+371 67114284

Ķekavas namā ar nozāģētajiem radiatoriem atkal pieslēgta apkure

Ķekavas namā ar nozāģētajiem radiatoriem atkal pieslēgta apkure

Ķekavas daudzdzīvokļu namā, kurā apjomīgu parādu dēļ vienam no kaimiņiem nozāģēti radiatori, šodien beidzot pieslēgta apkure, aģentūrai LETA pastāstīja dzīvokļu īpašnieku biedrības "Zemdedziņas" valdes priekšsēdētāja Diāna Spertāle.

Šāda vienošanās panākta pēc mutiskas vienošanās ar apsaimniekotāju, ka nama iedzīvotāji katru mēnesi nomaksās vismaz 2000 latu no kopējā parāda.
Spertāle šodien arī vērsusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), lai iesniegtu projektu par mājas siltināšanu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu un nākotnē mājokļa apkures izmaksas uz pusi samazinātos. Jau ziņots, ka "Zemdedziņas" par mājas siltināšanas projektu sapņo jau piecus gadus, taču atsevišķu dzīvokļu lielo parādu dēļ bankas atsakās izsniegt kredītu.
Ja projekts tiks atbalstīts, ēkas siltināšanas darbi varētu sākties jau pavasarī. Vienlaikus, lai izvairītos no pārsteigumiem nākotnē, mājas iedzīvotāji apsver domu par savas katlumājas būvniecību, pastāstīja Spertāle.
Kā ziņots, kādā Ķekavas daudzdzīvokļu namā parādnieku dzīvokļos iecerēts nozāģēt radiatorus, jo kaimiņu parādu dēļ mājai netiek pieslēgta apkure. Kopumā namam par siltumu izveidojies 7000 latu parāds, kuru pamatā izveidojuši seši dzīvokļi. Nama īpašnieku biedrības sapulcē nolemts noņemt tiem radiatorus - vienā no dzīvokļiem, kuram ir 1600 latu parāds, radiatori tika noņemti, bet citi parādnieki šādai rīcībai pretojās.
Kaut arī daļa kaimiņu pēc lielās ažiotāžas noraizējušies, ka radiatoru zāģēšana bijusi pārāk radikāla rīcība, Spertāle atzina, ka skandāls nesis arī pozitīvus rezultātus. Nozāģēto radiatoru īpašniece joprojām palikusi pie sava, ka parādu nemaksās, toties notiekošais motivējis citu kaimiņieni nekavējoties nomaksāt savu parādu.
Spertāle arī pauda pārliecību, ka šajā gadījumā nevar runāt par iejaukšanos privātīpašumā, jo radiatori ir daļa no apkures sistēmas, savukārt apkures sistēma ir mājas kopīpašums, par kuru var lemt mājas dzīvokļu īpašnieku vairākums.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/regionos/82539-kekavas-nama-ar-nozagetajiem-radiatoriem-atkal-pieslegta-apkure.htm
Search
City Real Estate recommends
Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Krisjana Valdemara street, 1th floor, 3 rooms, 90.00m2
1700.00 EUR 18.89 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Agenskalns

Apartment for rent in Riga, Agenskalns
Ranka dambis, 5th floor, 2 rooms, 67.80m2
1695.00 EUR 25 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Riga center

Apartment for rent in Riga, Riga center
Ausekla street, 4th floor, 6 rooms, 230.00m2
3000.00 EUR 13.04 EUR / m2

View all offers