+371 67114284

Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – VEF Kultūras pils

Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – VEF Kultūras pils

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 izvirzītos objektus - šoreiz ieskats bijušās Valsts elektrotehniskās fabrikas Kultūras pils pārbūvē un restaurācijā Ropažu ielā 2.

Viens no nedaudzajiem Staļina laika padomju arhitektūras paraugiem Rīgā nebija remontēts kopš ēkas uzcelšanas, tāpēc tā rekonstrukcija ir būtisks ieguldījums Rīgas kultūras dzīvē un tiem 50 kolektīviem, kas šeit raduši sev mājvietu, savā vērtējumā norāda Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvis Aldis Grasmanis.

«Ēka ir ieguvusi mūsdienīgu labiekārtotu labierīcību bloku un inženiertehniskās komunikācijas, t.sk. ventilāciju, jo līdz šim tur bija tikai dabīgā ventilācija. Ir uzlabota energoefektivitāte, izmantojot logus un stikla fasādes ar uzlabotu siltumpretestību un ārsienu apdarē lietojot Sakret apmetumu ar siltumizolācijas īpašībām, vienlaikus saglabājot vēsturisko fasādi. Pieejamības nodrošināšanai pie galvenajām kāpnēm uzbūvēts panduss un ēkā izbūvēts lifts. Lielajā zālē saglabāts iepriekšējais vietu skaits, izgatavojot jaunus krēslus pēc vēsturiskā parauga, bet akustika uzlabota, lietojot speciālos akustiskos paneļus sienu apšuvumam,» secina eksperts.

Liela uzmanība projektā pievērsta gaismekļiem, kas ir gan restaurēti, gan izgatavoti pēc vēsturiskajiem paraugiem, gan lietoti tehniski jauni gaismas ķermeņi. Pārdomātas detaļas, sākot no gaismekļiem un sienu dekoriem un beidzot ar restaurētām durvīm un grīdu, kopā ar tonāli mierīgiem krāsu toņiem rada reprezentablu noskaņu, uzskata A.Grasmanis.

Objekta projektētājs SIA Graf X, pasūtītājs Rīgas domes Īpašuma departaments, būvētājs SIA Velve, autori arhitekti Rūta Krūskopa, Ludmila Potapova, Laima Baltiņa, Juris Gusevs, Aigars Tereško.

Jau vēstīts, ka izvērtējot visus pretendentus, Gada balvai Rīgas arhitektūrā 2018 žūrija nolēmusi izvirzīt kopumā 10 objektus. Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 1.oktobrī. Plānots, ka tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē - Pullman Riga Old Town viesnīcā.

Search
City Real Estate recommends
Apartment for sale in Riga, Riga center

Apartment for sale in Riga, Riga center
Stabu street, 3th floor, 2 rooms, 79.50m2
289300.00 EUR 3638.99 EUR / m2

Apartment for rent in Riga, Agenskalns

Apartment for rent in Riga, Agenskalns
Ranka dambis, 16th floor, 3 rooms, 109.40m2
3320.00 EUR 30.35 EUR / m2

Commercial premises for lease in Riga, Riga center

Commercial premises for lease in Riga, Riga center
Pernavas street, 1th floor, 2 rooms, 84.23m2
800.00 EUR 9.5 EUR / m2

View all offers