Pagarina Parex bankai uzliktos ierobežojumus
Pagarina Parex bankai uzliktos ierobežojumus
Vēsma Lēvalde, Db
19.09.2009
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) nolēmusi pagarināt Parex bankai noteikto saistību izpildes ierobežojumu termiņu līdz 30.11.2009, informē FKTK.
Pieņemot lēmumu, FKTK padome atzīmē, ka bankā ir veikta virkne pasākumu, lai stabilizētu bankas darbību un nodrošinātu likumā noteikto normatīvo prasību ievērošanu. Taču bankas rīcībā nav pietiekamu likvīdo resursu, lai varētu patstāvīgi, bez papildus valsts atbalsta, veikt finanšu operācijas pilnā apmērā bez saistību izpildes ierobežojumiem.
Banka drīkst veikt debeta operācijas ar klienta līdzekļiem, kuri pārsniedz klienta kopējo atlikumu 2009.gada 8.jūnijā, tādējādi atvieglojot maksājumu veikšanu bankas klientiem. Db rakstīja, ka no šī gada 8.jūnija Parex bankā ir atļauts veikt debeta operācijas ar klienta līdzekļiem, kuri pārsniedz klienta kopējo atlikumu, neizvērtējot katra maksājuma atbilstību saimnieciskajai darbībai.
Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/06/19/Pagarina_Parex_bankai_uzl2