+371 67114284

No Ķemeru sanatorijas pazudušas vērtīgas lietas un gleznas

No Ķemeru sanatorijas pazudušas vērtīgas lietas un gleznas

Elīna Pankovska, [email protected], +371 67084457, 2013. gada 9. aprīlis
Jūrmalas tiesa atzinusi par prettiesisku zvērināta tiesu izpildītāja Ulda Zepa rīcību saistībā ar sanatorijas Ķemeri izsoles rīkošanu, kas bija ieplānota 9. aprīlī, DB informēja tiesā. Jāmin, ka ar sūdzību par U. Zepa rīcību tiesā vērsās viens no maksātnespējīgā SIA Ominasis Latvia kreditoriem SIA Arhiidea, kas iesniedza tiesā arī SIA Ominasis Latvia maksātnespējas pieteikumu.
Prasību tiesā par tiesu izpildītāja izsludinātās izsoles prettiesiskumu un atlikšanu SIA Arhiidea iesniedza, jo tiesu izpildītājs atteicies veikt nekustamo īpašumu apraksti, kas ļautu konstatēt, kāda kustamā manta iekļaujama nekustamā īpašuma sastāvā un pārdodama kopā ar to.

Tāpat uzņēmuma ieskatā arī tiesu izpildītāja nodoms izsoles cenu neaplikt ar pievienotās vērtības nodokli nebija pamatots, kā rezultātā kreditoru kopums ciestu zaudējumus.
SIA Arhiidea valdes priekšsēdētājs Ēriks Grūbe atzīmē, ka jau pirms SIA Ominasis Latvia maksātnespējas pasludināšanas uzņēmuma pārstāvji pārliecinājušies par U.Zepa nolaidību, jo pēc maksātnespējas pasludināšanas, apsekojot Ķemeru sanatorijas galveno ēku, atklājies, ka ēkai ir atslēgta apkure, elektrība un tajā lielā daudzumā iekļūst lietus ūdens. Tobrīd bija applūduši aptuveni 20 procenti no ēkas platības.
SIA Arhiidea arī atklājusi, ka no restaurētā salona ir pazudušas trīs vērtīgas lustras, pilnībā ir iztukšota bibliotēka, pazudušas mēbeles un klavieres, kā arī citas ar sanatoriju saistītas vērtības. Kā vēlāk noskaidrojās, tiesu izpildītājs U.Zeps no restauratora bija izņēmis arī ļoti vērtīgas, sanatorijai piederīgas vecmeistaru gleznas. «Šobrīd šīs vērtības atrodas trešās personas rokās un nav zināms, vai izdosies tās atgūt. Turklāt tiesu izpildītājs tās nebija plānojis pārdot izsolē,» norāda Ē.Grūbe.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/ipasums/no-kemeru-sanatorijas-pazudusas-vertigas-lietas-un-gleznas-391467
Поиск

Разместите свое предложение

Разместить предложение

Запрос предложения

Подать запрос

Получайте предложения на е-мейл

Подписаться
City Real Estate рекомендует
Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре

Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре
Улица Пернавас, 1 этаж, 2 Комнаты, 84.23m2
800.00 EUR 9.5 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Авоту, 2 этаж, 3 Комнаты, 77.00m2
800.00 EUR 10.39 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Вецриге

Сдают квартиру в Риге, Вецриге
Улица Миесниеку, 3 этаж, 4 Комнаты, 157.80m2
4103.00 EUR 26 EUR / m2

Все предложения