+371 67114284

NĪ darījumu starpniekiem atgādina par nepieciešamību reģistrēt savu darbību

NĪ darījumu starpniekiem atgādina par nepieciešamību reģistrēt savu darbību
Noslēdzas pārejas periods, kura laikā nekustamā īpašuma darījumu starpnieki varēja reģistrēt savu darbību un sākot ar 2021.gada 1.jūliju, starpniecības pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai personas, kuras iekļautas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā, atgādina Ekonomikas ministrija (EM).
2020.gada 1.augustā stājās spēkā Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums, kas paredz, ka visiem nekustamā īpašuma darījumu starpniekiem jābūt reģistrētiem nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā. Lai reģistrētos nekustamā īpašuma darījumu starpnieku reģistrā nepieciešams EM iesniegt iesniegumu.
Ņemot vērā to, ka starpnieka atbilstības izvērtēšana var aizņemt laiku līdz vienam mēnesim, ministrija aicina starpniekus neatstāt reģistrēšanos uz pēdējo brīdi, bet iesniegt iesniegumu jau savlaicīgi.
Vienlaikus Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likums paredz, ka nekustamā īpašuma darījumu starpniekam, neatkarīgi no tā, vai šī persona ir fiziska persona, juridiska persona vai personālsabiedrība, ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesiskā atbildība.
EM ir konstatējusi, ka apdrošināšanas kompānijas dažādi piemēro normatīvajos aktos paredzētās prasības attiecībā uz starpnieku (juridisko personu) profesionālās darbības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Regulāri tiek saņemtas dažādi noformētas profesionālās darbības civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises, kurās kā apdrošinātā persona ir norādīta pati juridiskā persona, kā arī polises, kurās kā apdrošinātā persona norādīta juridiskās personas valdes priekšsēdētājs vai loceklis, vai juridiskās personas darbinieki.
EM skaidro, ka starpnieku (juridisko personu) polisēs, kā apdrošinātajai personai jābūt norādītai pašai juridiskai personai. Nepieciešamības gadījumā var norādīt arī fiziskas personas, piemēram, ja attiecīgajā juridiskajā personā tiek nodarbināti vairāki nekustamā īpašuma darījuma starpniecības pakalpojumu sniedzēji.
Savukārt, ja starpnieks kā fiziska persona reģistrējas nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības reģistrā, tad tam kā fiziskai personai ir jāapdrošina savas profesionālās darbības civiltiesisko atbildību.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/ni-darijumu-starpniekiem-atgadina-par-nepieciesamibu-registret-savu-darbibu-502115
Поиск
City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Болдерае

Сдают квартиру в Риге, Болдерае
Улица Силикату, 2 этаж, 1 Комнаты, 29.41m2
180.00 EUR 6.12 EUR / m2

Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре

Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 3 этаж, 3 Комнаты, 85.00m2
60.00 EUR 0.71 EUR / m2

Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре

Сдают на короткий срок квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 2 этаж, 3 Комнаты, 83.00m2
50.00 EUR 0.6 EUR / m2

Все предложения