+371 67114284

Mainīs termiņuzturēšanās atļauju nosacījumus ārzemniekiem

Mainīs termiņuzturēšanās atļauju nosacījumus ārzemniekiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti otrdien, 26.novembrī, izskatīšanai Saeimā trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas noteiks izmaiņas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas nosacījumos ārvalstu investoriem, kuri iegulda kapitālsabiedrībās.

Aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis norāda, ka mainīti vairāki nosacījumi, lai likuma mērķis tiktu sasniegts un investori likuma prasības neizpildītu tikai formāli. Izmantojot pašreizējā regulējuma nepilnības, vairāki investori iegulda minimālo summu - katrs 25 tūkstošus latu - vienlaikus vienā uzņēmumā. Formāli viņi izpilda prasību par 20 tūkstošu nodokļu nomaksu, taču nodokļi nāk tikai no viena uzņēmuma, iepriekš komisijas deputātu uzmanību vērsa likumprojekta autori.
Ar likuma grozījumiem papildinās nosacījumus par termiņuzturēšanās atļauju pieprasīšanu uz pieciem gadiem ārzemniekam, kurš būs ieguldījis kapitālsabiedrības pamatkapitālā, to palielinot vai dibinot jaunu uzņēmumu. Kā papildu nosacījums ieguldījumiem virs 150 tūkstošiem eiro paredzēts noteikt, ka šajā kapitālsabiedrībā jāstrādā vairāk nekā 50 darbiniekiem un gada apgrozījumam vai bilancei jāpārsniedz 10 miljonus eiro.
Tiek saglabāta iespēja ieguldīt arī mazākos uzņēmumos, kuros strādā līdz 50 darbiniekiem un gada apgrozījums vai bilance nepārsniedz 10 miljonus eiro, un saimnieciskā gada laikā valsts un pašvaldības budžetā nodokļos samaksā ne mazāk kā 40 tūkstošus eiro. Minimālais ieguldījums šajos uzņēmumos uzturēšanās atļauju saņemšanai būs 35 tūkstoši eiro, bet ar noteikumu, ka, ieguldot vienas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, termiņuzturēšanās atļauju varēs pieprasīt ne vairāk kā trīs ārzemnieki.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/106743-mainis-terminuzturesanas-atlauju-nosacijumus-arzemniekiem.htm
Поиск
City Real Estate рекомендует
Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Рупниецибас, 5 этаж, 3 Комнаты, 97.90m2
380000.00 EUR 3881.51 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 2 этаж, 2 Комнаты, 48.00m2
1100.00 EUR 22.92 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Элизабетес, 2 этаж, 3 Комнаты, 94.90m2
2278.00 EUR 24 EUR / m2

Все предложения