+371 67114284

Lietuvā nākamajā sezonā prognozē lētāku apkuri

Lietuvā nākamajā sezonā prognozē lētāku apkuri

Nākamajā apkures sezonā Lietuvā maksa par siltumenerģiju varētu būt zemāka nekā aizvadītajā, vēsta portāls "Lrytas.lt", atsaucoties uz Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisijas aplēsēm.

Vidēji Lietuvā apkures maksa varētu samazināties par 6,6%, Viļņā - par gandrīz 9%, bet Kauņā - pat aptuveni par sestdaļu. Tiesa gan, dārgāk no rudens var nākties maksāt tajās pilsētās, kur šobrīd apkure ir vislētākā, tai skaitā Mažeiķos un Molētos. Kopumā siltumenerģija 38 Lietuvas pašvaldībās kļūs lētāka, bet deviņās - dārgāka.
Komisija savas aplēses balstījusi uz siltumenerģijas piegādātāju plānotajiem investīciju projektiem, kā arī uz dažādu veidu kurināmā cenu tendencēm.
Visjūtamākais cenu kritums paredzams tur, kur kopējā kurināmā apjomā lielākais īpatsvars ir biokurināmajam, piemēram, Biržos, kā arī tur, kur norisinās siltumtīklu modernizācija un katlumāju rekonstrukcija, tostarp Utenā.
Klaipēdā savukārt cenas pazeminās pieaugošās konkurences dēļ, jo pilsētā parādījušies jauni neatkarīgi siltumenerģijas ražotāji.
Tiek arī prognozēts, ka dabasgāzes cenas nākamajā sezonā samazināsies par aptuveni 3,4% salīdzinājumā ar tām cenām, pēc kurām maksa par siltumenerģiju tika noteikta pagājušajā apkures sezonā. Biokurināmā cenās nekādas pārmaiņas, domājams, nav paredzamas.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.apollo.lv/zinas/riga-pastiprinati-kontrole-buvobjektus-kam-beidzies-buvatlaujas-deriguma-termins/571362
Поиск

Разместите свое предложение

Разместить предложение

Запрос предложения

Подать запрос

Получайте предложения на е-мейл

Подписаться
City Real Estate рекомендует
Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре

Сдают коммерческие помещения в Риге, Центре
Улица Пернавас, 1 этаж, 2 Комнаты, 84.23m2
800.00 EUR 9.5 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Аусекля, 4 этаж, 6 Комнаты, 230.00m2
550000.00 EUR 2391.3 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Йeрузалемес, 1 этаж, 2 Комнаты, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Все предложения