+371 67114284

Latviešu uzņēmums uzstāda vienu no lielākajiem vēja parkiem Norvēģijā

Latviešu uzņēmums uzstāda vienu no lielākajiem vēja parkiem Norvēģijā
Latvijas uzņēmums SIA Heavy Cranes, izmantojot Citadele Leasing finansējumu smagās mobilās pacēlājtehnikas iegādei, veiksmīgi attīsta un paplašina pakalpojumu eksportu Skandināvijā un šobrīd būvē vienu no lielākajiem vēja parkiem Norvēģijā, kurā vairāk nekā 35 kilometru garumā plānots uzstādīt 72 vēja ģeneratorus.
Piešķirtā finansējuma apmēru darījuma puses pagaidām neatklāj.
Darbu vienā no topošajiem Norvēģijas lielākajiem vēja parkiem , kas izvietots vairāk nekā 30 km platā kalnu joslā, Latvijas uzņēmums veiks līdz gada beigām netālu no Mušjēnas pilsētas valsts vidienē. Lai arī vēja parks vēl nav gatavs, tā saražotais elektroenerģijas apjoms nākamo 15 gadu nogrieznī jau ir izpirkts.
“Darbs noris sarežģītos un specifiskos apstākļos - vēja ģeneratorus uzstādām kalnu apvidū, kur neaug nedz krūmi, nedz zāle. Topošā parka saražoto elektroenerģiju ir nopircis vietējais alumīnija ražotājs, tādejādi nodrošinot sevi ar vienu trešo daļu no rūpnīcas vajadzībām nepieciešamās elektroenerģijas. Mēs nodrošinām smagu konstrukciju un vēja ģeneratoru detaļu pārvietošana un uzstādīšanu. Vēja ģeneratoru elementi ir apmēram 100 tonnas smagi un tie jāpaceļ 104 metru augstumā – salīdzinājumam, tas ir teju trešdaļa no Latvijas Televīzijas torņa augstuma. Nav daudz uzņēmumu pasaulē, kuriem ir tehnika un iespējas veikt šāda veida darbus,” teic Heavy Cranes valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašuks.
“Heavy Cranes darbojas specifiskajā nozarē un pieprasījums pēc mobilajiem smagajiem ceļamkrāniem ir ļoti liels - uz pasūtījumiem nākas gaidīt vairākus gadus, turklāt ceļamkrānu cenas mērāmas miljonos. Pacēlājtehnikas loģistika uz objektiem ir sarežģīta un finansiāli dārga – tikai tehnikas piegāde vien izmaksā simtus tūkstošu eiro. Latvijas uzņēmums līdz šim uzstādījis jau 1000 vēja ģeneratorus. Ilgtspēja kā parametrs ilgtermiņa uzņēmējdarbības plānošanā tādās valstīs kā Zviedrija, Norvēģija, Dānija un Somija ir ļoti augstā līmenī, kas nozīmē, ka Latvijas uzņēmumu dalība Skandināvijas atjaunojamās enerģijas projektos būs labs priekšnosacījums zināšanu nodošanai jau tālāk Latvijā,” saka Citadele Leasing valdes priekšsēdētājs Ģirts Glāzers.
“Mūsu galvenā priekšrocība ir mobilitāte. Uzņēmuma bāze atrodas Ādažos, kas ir apmēram 300 kilometru attālumā no mūsu Baltijas eksporta galvenajām pieturvietām, tuvu ostai. Tieši loģistikas plānošana mēdz būt sarežģītākā darba procesa daļa, jo, lai nogādātu tehniku galapunktā, nepieciešami vairāk nekā četrdesmit kravas auto tai skaitā negabarīta kravas, pielāgošanās prāmju satiksmei, un arī tehnika montāžai. Tas ir izaicinājumiem pilns process, tāpēc savus darba plānus un piegādes ķēdi plānojam krietni uz priekšu. Tā kā objekti ir grūti sasniedzamās vietās un klienti ir lieli uzņēmumi ar plašu procedūru protokolu, operativitāte un elastība ir tas, ko skandināvi patiesi novērtē,” atklāj Lukašuks.
SIA Heavy Cranes ir izveidots 2018. gadā, atdaloties no SIA Arsava, lai fokusētos uz darbu eksporta tirgos - galvenokārt Skandināvijā, Lietuvā un Igaunijā.
Raksta pilno versiju var aplūkot: https://www.db.lv/zinas/latviesu-uznemums-uzstada-vienu-no-lielakajiem-veja-parkiem-norvegija-504534
Поиск