+371 67114284

Krājbankas administrators: Paula situācija cilvēcīgi saprotama, taču likums jāievēro

Krājbankas administrators: Paula situācija cilvēcīgi saprotama, taču likums jāievēro

LETA, 2012. gada 16. augusts
Cilvēcīgi ir saprotama Raimonda Paula situācija Latvijas Krājbankas (Krājbankas) gadījumā, taču ir stingri jāievēro likums, pildot bankas maksātnespējas administratora pienākumus, norāda Krājbankas administrators kompānija KPMG Baltics.
Latvijas Televīzija vakar ziņoja, ka Pauls, kurš Krājbankā zaudēja gandrīz miljonu eiro (700 000 latu), saņēmis bankas administratora parakstītu brīdinājuma vēstuli, kurā pieprasīts, lai komponists atmaksā 100 latu, kuri viņam izmaksāti bankas kļūdas dēļ. Vēstulē norādīts, ka banka, izmaksājot 70 000 latu kompensāciju no noguldījumu garantijas fonda, pārmaksājusi Paulam 100 latus, kuri 14 dienu laikā jāatmaksā bankai, pretējā gadījumā pret viņu tikšot celta prasība tiesā.

KPMG Baltics sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis skaidroja, ka situācija ar kļūdainajiem aprēķiniem par garantēto atlīdzību pārmaksām radusies pērn laikā no 23. līdz 26.novembrim, kad banka sagatavoja informāciju par garantēto atlīdzību klientiem, balstoties uz bankas informācijas sistēmā esošajām ziņām, kur nebija ņemta vērā visa informācija par maksājumiem.
Patlaban bankas administrators, kas ar tiesas lēmumu apstiprināts decembrī, tikai veic tam likumā noteikto un lūdz personas, kurām ir veikta pārmaksa, atmaksāt naudu Noguldījumu garantiju fondā, skaidroja maksātnespējas administratora sabiedrisko attiecību konsultants.
Lielākā daļa klientu, kuriem ir izveidojusies garantētās atlīdzības pārmaksa - tādi ir daži desmiti - ir fiziskas personas, kuras laika periodā no 23. līdz 26.novembrim bija ar kartēm izņēmušas naudu no bankomātiem vai klientu apkalpošanas centros, taču minētās summas bankas informācijas sistēma neieskaitīja, aprēķinot garantēto atlīdzību.
Otra klientu grupa, kuriem ir izveidojusies pārmaksa, ir klienti, kuri bija veikuši maksājumus ar norēķinu kartēm, bet par šiem maksājumiem garantijas atlīdzības aprēķināšanas brīdī banka nebija saņēmusi visu informāciju, informēja Fīrmanis.
«Cilvēcīgi, protams, ir saprotama Paula kunga situācija, taču tāds šobrīd ir likums, kas administratoram ir stingri jāievēro, pildot bankas maksātnespējas administratora pienākums,» norādīja KPMG Baltics pārstāvis.
Viņš atzīmēja, ka visi bankas kreditori paredz, ka administrators savus pienākumus veiks rūpīgi, ievērojot likumu, kas šajā gadījumā pret visām iesaistītajām personām ir bez izņēmumiem.
Jau ziņots, ka Pauls par maksātnespējīgu atzītajā Krājbankā dažādās valūtās zaudējis visus sava mūža ietaupījumus - gandrīz miljonu eiro (700 000 latu). Komponists saņēmis 70 000 latu kompensāciju.
«No sākuma domāju, ka mani kāds nes cauri. Pēc tā, kad man ir nozagti milzīgi līdzekļi šajā bankā, pateicoties mūsu neizteiksmīgajai valdībai, kāda mums te ir, pēkšņi izrādās, ka es esmu Krājbankai simt latu parādā. Vēstulē ir rakstīts - ja es to neatdošu, mani tūlīt tiesās un liks cietumā. Tad interesanti, uz cik gadiem jāliek cietumā tos, kas man nozaga visu,» Latvijas Televīzijai no bankas maksātnespējas administratora saņemto vēstuli komentēja Pauls.
«Var jau pasmieties, bet ir jau kaut kāda robeža,» norādīja komponists.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/finanses/bankas/krajbankas-administrators-paula-situacija-cilvecigi-saprotama-tacu-likums-jaievero-377047?cp=1#comments

Поиск
City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе

Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе
Ранькя дамбис, 5 этаж, 2 Комнаты, 58.70m2
1409.00 EUR 24 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Йeрузалемес, 1 этаж, 2 Комнаты, 58.00m2
226000.00 EUR 3896.55 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Рупниецибас, 2 этаж, 3 Комнаты, 95.00m2
1600.00 EUR 16.84 EUR / m2

Продают квартиру в Юрмале, Яундубулты

Продают квартиру в Юрмале, Яундубулты
Проспект Стрелниеку, 2 этаж, 3 Комнаты, 77.60m2
208588.00 EUR 2687.99 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Рупниецибас, 4 этаж, 3 Комнаты, 96.10m2
1600.00 EUR 16.65 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Элизабетес, 2 этаж, 2 Комнаты, 47.00m2
795.00 EUR 16.91 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Гану, 2 этаж, 2 Комнаты, 48.00m2
1100.00 EUR 22.92 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Кришьяня Барона, 3 этаж, 2 Комнаты, 53.40m2
750.00 EUR 14.04 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Стабу, 3 этаж, 2 Комнаты, 79.50m2
1350.00 EUR 16.98 EUR / m2

Продают квартиру в Риге, Центре

Продают квартиру в Риге, Центре
Улица Йeрузалемес, 4 этаж, 2 Комнаты, 127.30m2
590000.00 EUR 4634.72 EUR / m2

Все предложения