+371 67114284

Ķeguma HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni

Ķeguma HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdens līmeni

AS "Latvenergo" hidroelektrostaciju (HES) hidrotehnisko būvju remontdarbu veikšanai pazeminās ūdenslīmeni Ķeguma HES ūdenskrātuvē, informēja Komunikācijas projektu vadītāja Ilvija Līvmane.

Ūdenslīmenis Ķeguma HES ūdenskrātuvē būs pazemināts no 1.jūlija līdz 29.jūlijam. Tas tiks pazemināts augstuma atzīmju robežās līdz 30,40 - 30,80 metriem no absolūtās atzīmes, kas ir zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni - 31,25 metriem.
Ūdens līmeņa mainīgajā zonā ir plānots veikt Pļaviņu HES labā krasta lejas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus 300 kvadrātmetru platībā un Ķeguma HES tilta balstu Nr. 3, 4 un 5 betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus 129,5 kvadrātmetru platībā.
Daugavas HES ūdenskrātuvēs līmenis regulāri tiek pazemināts gan apsekošanas, gan remonta darbos jau kopš katras hidroelektrostacijas uzcelšanas brīža.
Hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs betonēto nogāžu galvenie atjaunošanas darbi ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.
Hidrobūvju stiprināšanas tehnoloģija ir specifiska: periodā starp pavasara paliem un rudens lietavām ūdens līmenis Daugavā ir viszemākais, un remontdarbus iespējams veikt viskvalitatīvāk. Lai arī ar mūsdienu tehnoloģijām iespējams betonēt ziemā, taču šādā gadījumā vairākus miljonus vērta projekta izmaksas ļoti būtiski palielinātos. Nepieciešamos darbus HES hidrobūvju stiprināšanā viskvalitatīvāk veikt iespējams vasaras mēnešos.
Ūdenslīmeņa pazemināšanai Ķeguma HES ūdenskrātuvē ir saņemta Valsts Vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojuma vēstule ar nosacījumiem, ka remontdarbu laikā ir pieļaujama ūdenskrātuves līmeņa pazemināšana ar ātrumu, kas nepārsniedz 0,3 metrus stundā.

Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://nra.lv/latvija/riga/97569-keguma-hes-udenskratuve-pazeminas-udens-limeni.htm
Поиск
City Real Estate рекомендует
Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Републикас лаукумс, 6 этаж, 3 Комнаты, 200.00m2
2400.00 EUR 12 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Центре

Сдают квартиру в Риге, Центре
Улица Рупниецибас, 2 этаж, 4 Комнаты, 145.00m2
2000.00 EUR 13.79 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Вецриге

Сдают квартиру в Риге, Вецриге
Улица Миесниеку, 1 этаж, 4 Комнаты, 192.00m2
4992.00 EUR 26 EUR / m2

Все предложения