+371 67114284

Eiropā grib vienotu telekomunikāciju tīklu

Eiropā grib vienotu telekomunikāciju tīklu

Didzis Meļķis, 2013. gada 9. janvāris
Lielie teleoperatori grib apvienot Eiropas nacionālos tīklus. Kaut gan savstarpēji neatkarīgos tirgos viscaur Eiropā tiem jau ir savas lauvas tiesas, ES vadošie teleoperatori ir sākuši sarunas ar Eiropas Komisiju par atļauju tiem veidot visu kontinentu aptverošu mobilo tīklu un apvienot dažādo nacionālo valstu tīklus, ziņo Financial Times.

Telekomunikāciju šefi no Deutsche Telekom, France Telecom, Telecom Italia un Telefonica ir tikušies ar EK konkurences komisāru Hoakinu Almunju, lai apspriestu šo ideju – ka šādā vienotā tirgū uzlabotos iesaistīto spēlētāju konkurences situācija.
Iniciatori uzskata, ka, apvienojot resursus, tiem būs vieglāk pārdzīvot Eiropas pašreizējo nelabvēlīgo finanšu klimatu un pārvarēt citu tehnoloģiju kompāniju konkurenci. FT, atsaucoties uz saviem avotiem, prognozē, ka EK šiem nodomiem visdrīzāk šķēršļus neliks, bet iebildumi gan būs no ES dalībvalstu nacionālajiem konkurences uzraugiem.
Ja nodoms izdotos, Eiropas mobilie tīkli varētu darboties līdzīgi, kā tas ir Ķīnā, kur tikai trīs mobilie operatori apkalpo miljardiem abonentu. Tas mazinātu arī viesabonēšanas maksas viscaur Eiropā. Tiekot gan apsvērta arī doma, ka operatoriem konkurences saglabāšanas vārdā apvienoties nevajadzētu.
Operatori vienotā tīkla dēļ varētu veidot holdingu, kurā apvienotu iesaistīto pušu infrastruktūras, tā ļaujot lietot kopējos resursus, ziņo laikraksts. Tad dotu priekšroku tiem, kas investē esošajā infrastruktūrā un to attīsta, tā galu galā veicinot patērētāju intereses.


Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/pasaule/eiropa-grib-vienotu-telekomunikaciju-tiklu-385647
Поиск
City Real Estate рекомендует
Продают квартиру в Риге, Агенскалнсе

Продают квартиру в Риге, Агенскалнсе
Улица Баложу, 3 этаж, 5 Комнаты, 117.00m2
335000.00 EUR 2863.25 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе

Сдают квартиру в Риге, Агенскалнсе
Ранькя дамбис, 5 этаж, 2 Комнаты, 58.70m2
1409.00 EUR 24 EUR / m2

Сдают квартиру в Риге, Вецриге

Сдают квартиру в Риге, Вецриге
Улица Вецпилсетас, 2 этаж, 1 Комнаты, 68.00m2
650.00 EUR 9.56 EUR / m2

Все предложения