+371 67114284

Dombrovskis brīdina zviedru bankas

www.db.lv
Dombrovskis brīdina zviedru bankas
Lelde Petrāne
[email protected]
23.12.2009


Latvijas premjerministrs brīdinājis zviedru bankas, ka tās riskē nosmacēt Latvijas krīzes skartās ekonomikas atlabšanu, ja vien tās neatsāks aizdot, vēsta Financial Times.
«Pēkšņa kreditēšanas pārtraukšana ir ļoti problemātisks jautājums,» sacījis Latvijas premjers Valdis Dombrovskis. «Mēs ceram, ka zviedru bankas atsāks [kreditēšanu],» viņš piebildis.

V. Dombrovskis sacījis, ka bankām ir jāuzņemas daļēja atbildība, jo tās palīdzēja sēt krīzes sēklas, aizdodot «bezatbildīgi».

«Protams, var teikt, ka latvieši aizņēmās bezatbildīgi, bet, lai aizņemtos bezatbildīgi, ir nepieciešams kāds, kas aizdod bezatbildīgi,» skaidrojis premjers. «Mums bija ļoti viegli pieejami kredīti ļoti pārkarsētā ekonomikā. Tagad ļoti dziļā recesijā mums kredītu gandrīz nav,» viņš sūdzējies.
V. Dombrovskis brīdinājis, ka lielā budžeta «apcirpšana» palielinās ekonomiskās sāpes īsā termiņā. Taču viņš akcentējis, ka šie pasākumi bija būtiski fiskālās stabilitātes nodrošināšanai.
Viņš kārtējo reizi ārvalstu medijam noraidījis lata devalvācijas iespēju.



Raksta pilno versiju var aplūkot:
http://www.db.lv/a/2009/12/23/Dombrovskis_bridina_zvied
Поиск